Strona głównaWydarzenia "By głosić Ewangelię miłości..."

"By głosić Ewangelię miłości..."

Około 500 osób uczestniczyło w Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Skrzatusza.

Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów, zorganizowana przez Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zgromadziła 19 czerwca 2018 r. u stóp Matki Bożej Bolesnej Pani Skrzatuskiej przybyło ok. 500 osób z wielu miejscowości naszej diecezji, od Słupska po Piłę.

W tym roku gościem specjalnym był ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek ze Szczecina. W serdeczny i osobisty sposób mówił o wielkiej roli niepełnosprawnych, szczególnie intelektualnie, w doprowadzeniu innych, zwanych potocznie zdrowymi, do zmiany postrzegania własnego życia, podjęcia mądrych decyzji, nawrócenia do Boga.

Mszy świętej przewodniczył ks. bp Krzysztof Zadarko. W programie była także adoracja Najświętszego Sakramentu.