Strona głównaWydarzenia Duch Święty, który umacnia miłość

Duch Święty, który umacnia miłość

Życie konsekrowane jest drogą naśladowania Chrystusa, oddaniem się Jemu niepodzielnym sercem.

W dniu, kiedy Kościół czci Niepokalane Serce Maryi kilkadziesiąt osób konsekrowanych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej pielgrzymowało do Skrzatusza, duchowego centrum diecezji. Pielgrzymowanie jest po to, aby zrobić choć jeden krok w głąb Serca Jezusowego będąc prowadzonym za rękę przez Maryję.

Hasło spotkania to: "Duch Święty, który umacnia miłość". Kustosz skrzatuskiego sanktuarium, ks. Wacław Grądalski podczas wygłoszonej konferencji przekonywał siostry: "Bez Ducha nie potrafimy kochać, dlatego potrzeba godzinami trwać na modlitwie. To Duch Święty uwalnia serce. Jesteśmy powołani do świata, który jest niedoskonały, sami będąc niedoskonałymi. Maryja modli się za nas, abyśmy się wzajemnie miłowali, byśmy nie zatrzymywali się na ludzkiej słabości, na zranieniach, doznawanych krzywdach. Przez ranę najbardziej wchodzi Boże miłosierdzie".

Mszy Świętej przewodniczył Ks. Bp Edward Dajczak. W słowie skierowanym do sióstr przekonywał o tym, że dzisiejszy świat jest inny od wczorajszego: "Nigdy nie było takiego świata jak dzisiaj, nigdy nie było takiego pokolenia jak dzisiaj, nigdy nie było takiego myślenia jak dzisiaj.. Stwierdzenie "zawsze tak było" jest hamulcem". Ks. Biskup zwrócił też uwagę na dzisiejsze zagrożenia w życiu konsekrowanym: "Żyjemy z zastrzeżeniem - mówimy "fiat, ale..." - To "ale" jest przekleństwem. Zawsze jest asekuracją, zawsze troską o siebie." Innym zagrożeniem jest laicyzacja wewnątrz wspólnot. "Trzeba pytać, czy jesteśmy tak jak Bóg chce. Jedynym sprawdzianem jest radykalizm ewangeliczny. Stara wiara wyraża się w tym, że stale dyskutuje, mędrkuje. Trzeba ciągle brać do ręki Słowo Boże i pytać chwila po chwili i zachowywać Słowo w sercu jak Maryja. Nie wolno omijać Jezusowego Słowa, nawet kiedy nie rozumiemy. Nie chciejmy wiary, która wszystko rozumie, bo to nie Ewangelia. Musi  być znak zapytania, takie miejsce, gdzie spotykamy Pana Jezusa, zadziwieni, że spotykamy Go w tym miejscu".

Galeria zdjęć z wydarzenia: TUTAJ