Strona głównaWydarzenia Jesteś Marzeniem Boga

Jesteś Marzeniem Boga

Pod hasłem "Jesteś marzeniem Boga!" odbyło się kolejne diecezjalne spotkanie młodzieży.

Młodych pod namiotem na błoniach skrzatuskich powitał ks. bp Edward Dajczak przekonując ich o tym, że każdy człowiek jest wyrazem Bożego marzenia.

Podczas Nabożeństwa Słowa trzech kleryków seminarium koszalińsko-kołobrzeskiego przyjęło sutannę, strój duchowny. Celem nabożeństwa była pomoc w odkrywaniu powołania, nie tylko do kapłaństwa. Ks. biskup po raz kolejny zadawał młodym pytanie: "Czego szukasz?" - "Czego szukasz?" - to pierwsze pytanie, które zadał nam dzisiaj Jezus. Dlaczego to pytanie jest ważne? Ponieważ bez niego nasza wiara zaczyna stawać się powtarzaniem tego samego w nieskończoność. Dla wiary i miłości jest to zabójcze. Nie można tak żyć - mówił biskup. Podczas nabożeństwa swoimi świadectwami odkrywania powołania podzielili się młodzi małżonkowie Ela i José,mkleryk z V roku koszalińskiego seminarium oraz Monika, młoda parafianka ze Sławoborza.

Podczas każdego spotkania młodych w Skrzatuszu bardzo ważnym momentem jest adoracja Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Przechodzący między młodymi Jezus jest na wyciągnięcie ręki. W Procesji Miłosierdzia wprowadzony został również wizerunek Jezusa Miłosiernego oraz kopia krzyża Światowych Dni Młodzieży, a także relikwie Krzyża Świętego. - W tym niewielkim relikwiarzu jest malutki fragment Krzyża Jezusa. Stajemy dzisiaj wobec niezwykłej tajemnicy Miłości, która zachwyca - mówił bp Edward Dajczak.

Ostatnim momentem skrzatuskiego spotkania była Eucharystia sprawowana przez prawie 80 kapłanów. – Wieczernik to miejsce Eucharystii i Zesłania Ducha Świętego. Teraz w tym namiocie jest Wieczernik, przychodzi do nas Jezus i otwiera nasze serca – powiedział bp Dajczak, który przewodniczył Eucharystii. W homilii bp Dajczak wskazał kierunek, w którym prowadzi Ewangelia: pod Krzyż, przy którym obecna jest bolesna Matka Boża.

Po Mszy św. wszyscy udali się ze świecami pod bazylikę skrzatuską, gdzie wobec młodzieży został odczytany dekret Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów podnoszący tę świątynię do tej rangi.

Odsyłamy do artykułów Gościa Niedzielnego:

Bp Dajczak: jesteśmy tu, by doświadczyć piękna wspólnoty.

Odczytać tajemnicę obecności Maryi. Eucharystia w Skrzatuszu.