Strona głównaWydarzenia Jezus w sercu, nie ma strachu!

Jezus w sercu, nie ma strachu!

Kolejna pielgrzymka ministrantów do Skrzatusza zgromadziła kilkaset osób.

Spotkanie ministrantów z całej diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej rozpoczął koncert zespołu ewangelizacyjnego "Muode Koty". To chłopaki, którzy przyznają się do Jezusa, co więcej chcą Go uwielbiać za pomocą rapu. Zaprosili uczestników pielgrzymki do wspólnego uwielbienia Jezusa.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Biskup Edward Dajczak. Wskazał na osobę świętego Józefa, który słuchał Boga, żył według Jego Słowa. Co Bóg mówił on czynił stając się przez to nowym człowiekiem. Człowiekiem mężnym i prawym. Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na to, że pielgrzymowanie jest po to, aby wrócić do siebie lepszym; lepszym stanąć przy ołtarzu, lepszym w domu, lepszym w szkole. Słuchając Boga można być pięknym człowiekiem!

Coroczne pielgrzymowanie wspólnoty ministranckiej do Skrzatusza jest również czasem integracji. Po wspólnej modlitwie chłopcy spotkali się na boisku. W mini turnieju piłki nożnej w kategorii ministrantów starszych zwyciężyła drużyna z parafii w Łubowie, zaś w kategorii młodszej drużyna z Mielna. Kto nie próbował sił na boisku mógł wziąć udział w konkursie liturgicznym. Najlepsi okazali się ministranci z parafii p.w. św. Józefa w Pile.

CZYTAJ TUTAJ: