Strona głównaKalendariumWarsztaty Biblijne

Warsztaty Biblijne

10-17.08.2020 (poniedziałek-poniedziałek)
Dom Pielgrzyma

Prosimy, aby chętne osoby dochodzące lub biorące udział w całości stacjonarnie kontaktowały się z

p.Ireną tel. 509807954

Warsztaty Biblijne z Pasjonistami

Warsztaty Biblijne z Pasjonistami to letnie spotkanie dla osób, które chcą lepiej poznać Pismo Święte, lepiej się nim modlić i doświadczyć wspólnoty skupionej wokół Chrystusa, który uczy swych uczniów, by posłać ich w świat. Organizują je zakonnicy ze Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa (Pasjoniści), Bractwo Słowa Bożego i kompetentni wolontariusze. Odbywają się w różnych, ale zawsze ciekawych miejscach Polski. Nauka i modlitwa łączą się z czynnym wypoczynkiem.

Najbliższa edycja Warsztatów odbędzie się w dniach 10-16.08.2020 w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Temat spotkania brzmi: Jakże więc każdy z nas słyszy swój własny język ojczysty?” (Dz 2, 8)
Od komunikacji do jedności. Będzie mowa o tym, jak język, którym Bóg przemawia do człowieka może budować wspólnotę wiary i życia.

Warsztaty w formie kręgu biblijnego

Wprowadzenie w cykl „Pan nas obdarzył językiem” (por. Iz 50, 4). Religijna funkcja języka (p. mgr Leszek Dembski, o. prof. UKSW dr hab. Waldemar Linke CP)

Wprowadzenie (p. mgr Leszek Dembski, (o. prof. UKSW dr hab. Waldemar Linke CP)

1.

Wieża Babel: kto pomieszał języki? (ks. dr Adam Dynak)

Święte oddzielanie (Dz 5, 1-32). (p. mgr Leszek Dembski s. mgr. Joanna Ewa Koszałka FMA)

2.

Dwa chóry pod Synajem: czy każdy wspólny dyskurs buduje jedność? (o. prof. UKSW dr hab. Waldemar Linke CP)

W drodze do małżeńskiej jedności: miłość oblubieńcza i miłość ofiarna (1 Kor 11,2-15; Ef 5, 21-33). (p. mgr Leszek Dembski s. mgr. Joanna Ewa Koszałka FMA)

3.

Szibbolet, małżeństwa mieszane i wspólnota, która się zamyka. (o. prof. UKSW dr hab. Waldemar Linke CP)

Źródło jedności (Ef 1, 3-23). (p. mgr Leszek Dembski s. mgr. Joanna Ewa Koszałka FMA)

4.

Jezus, Samarytanie i Fenicjanie. (ks. dr Adam Dynak)

5.

Nie ma kobiety i mężczyzny, niewolnika i wolnego, Żyda, Greka ani Scyty. (O. prof. UKSW dr hab. Waldemar Linke CP)

Konferencje prowadzić będą bibliści, spotkania w kręgu biblijnym – osoby uformowane do tej posługi.

Warsztaty Biblijne pomagają przygotować się do samodzielnego pogłębiania wiedzy biblijnej i kształtowania duchowości opartej na Słowie Bożym. Ich zamiarem jest przygotowanie do praktykowania w życiu codziennym modlitewnego czytania Pisma Świętego (lectio divina).