Zaproszenia

Strona głównaZaproszenia Rekolekcje wprowadzające w Wielki Tygodzień

Rekolekcje wprowadzające w Wielki Tygodzień

22 - 24. 03. 2024 r.   Rekolekcje wprowadzające w Wielki Tydzień i Triduum Paschalne "Chrystus nasza Pascha"

Formularz zgłoszeniowy

Temat rekolekcji: Tematyka rekolekcji będzie skupiona wokół wydarzeń Triduum Paschalnego, tych świętych dni, których znaczenie będziemy starali się zrozumieć, ale równocześnie będziemy kontemplować ich tajemnicę, owo misterium, które
jest centrum przemiany człowieka i świata.

Ojcowie Kościoła mówili, że Chrystus jest naszą Paschą. Odwoływali się do Wyjścia Izraela z Egiptu, które jednak było tylko zapowiedzią Paschy jaka miała się dokonać raz na zawsze w Chrystusie, nowym Adamie, i jaka konsekwentnie musi się dokonywać w każdym z członków Ciała, którego Chrystus jest Głowa, czyli w Kościele. Religia chrześcijańska nie jest tylko doktryną: ona jest faktem, działaniem i to działaniem należącym nie do przeszłości, lecz do teraźniejszości, gdzie odnajduje się zarówno przeszłość i zbliża się przyszłość.

Prowadzący: o. Wojciech Surówka, dominikanin, duszpasterz akademicki, posługuje w Poznaniu. Publicysta Gościa Niedzielnego, autor książek: "Bóg i wieczność", "Pogotowie teologiczne".

Siostry Uczennice Krzyża

Zgłoszenia: Formularz zgłoszeniowy

s. Klara    tel. 698 446 375           @  domskrzatusz@gmail.com

Informacje organizacyjne:

* Zapewniamy opiekę prowadzenia duchowego przez kapłana oraz Siostry na czas trwania rekolekcji.

* Zapewniamy ręczniki w pokojach.

* Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte.

Plan rekolekcji:

Piątek, 22 marca