Boża Energia

28 września do Skrzatusza przybyło ponad 200 osób z Katolickiego Stowarzyszenia Energetyków Nazaret

Przedstawiciele branży energetycznej z północno-zachodniej Polski m.in. okolice Bydgoszczy, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania, Zielonej Góry oraz przedstawiciele Połańca przybyli do Skrzatusza kończąc tym samym cykl obchodów Dnia Energetyka, którym patronuje św. Maksymilian Maria Kolbe - Dwa dni temu byliśmy w Warszawie, dziś przybyliśmy do Skrzatusza, aby oddać pokłon Matce Bożej, podziękować za miniony rok - powiedział Gerard Falgowski przedstawiciel Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Energetyków Nazaret.

Mszy św. przewodniczył ks. bp Edward Dajczak, który mówił o bezgranicznym zawierzeniu się Matce Bożej Bolesnej, bez oporów i warunków  - Jesteście posłani do ludzi, waszą codzienną misją jest dostarczanie energii elektrycznej, dobra, którego nie widać, a które jest tak potrzebne. BOSKA ENERGIA - powtórzył kilkakrotnie.
Po Mszy św. zaprezentował się również męski chór "Orły Białe" , którego myślą przewodnią jest " Ocalić pieśń polską od zapomnienia"

Odbyła się również Droga Krzyżowa, którą poprowadził ks. Wacław Grądalski, kustosz sanktuarium.