Sanktuarium

Strona głównaSanktuarium Nowenna Skrzatuska

Nowenna Skrzatuska

Decyzją Stolicy Apostolskiej sanktuarium skrzatuskie podniesione zostanie do godności bazyliki mniejszej. Uroczyste ogłoszenie tego faktu nastąpi podczas diecezjalnej pielgrzymki we wrześniu 2019 roku. Przygotowaniem do tego wydarzenia ma być Nowenna Skrzatuska.

Nowennę do Matki Bożej Miłości Zranionej i Naszej Nadziei należy odprawić w parafiach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w pierwszą środę miesiąca.

Obraz skrzatuskiej Piety, obecny w parafiach, jeśli nie ma swojego stałego miejsca w kościele, powinien być wyeksponowany w trakcie odprawianej nowenny. Może być także wniesiony procesjonalnie i ustawiany w godnym, przygotowanym wcześniej do tego miejscu.

Tekst nowenny do pobrania TUTAJ