Darłowo

3 marca 2023 r. Pierwszą parafią, którą w dekanacie Darłowo odwiedza Matka Najświętsza w znaku kopii skrzatuskiej Piety jest parafia pw. MB Częstochowskiej w Darłowie. Modlitwę prowadził ks. Rafał Jarosiewicz.

4 marca 2023 r. mieszkańcy Domasławic mieli okazję do spotkania z Matką w kościele pw. św. Józefa, filią parafii w Darłowie.

5 marca 2023 r. Mszy świętej o godz. 12.00. przewodniczył biskup-senior Edward Dajczak. Koncelebrował kustosz skrzatuskiego sanktuarium ks. Wacław Grądalski.

«Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie» (J 2,5). Słowa Maryi w Kanie Galilejskiej są echem słowa z dzisiejszej Ewangelii: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!»(Mt17,5). Uczestnictwo w Eucharystii to uczestnictwo w świetlistym, wiecznym życiu Boga.

Mieszkańcy Darłowa  mogli spotkać się z Maryją w znaku kopii skrzatuskiej Piety do 8 marca. Modlitwę na zakończenie nawiedzenia poprowadził ks. Wacław Grądalski, kustosz skrzatuskiego sanktuarium.