Strona głównaWydarzenia Jedność Wspólnot Charyzmatycznych

Jedność Wspólnot Charyzmatycznych

Wspólnoty mogą konkurować w Kościele tylko w jednym wymiarze: większej służby.

Dnia 19 października w Bazylice skrzatuskiej odbyło się kolejne spotkanie wspólnot charyzmatycznych diecezji koszlińsko-kołobrzeskiej. Ponad 300 osób dziękowało Bogu za otrzymane łaski. Dzień ten przebiegał pod hasłem jedności. Uczestnicy zastanawiali się jak razem ewangelizować.

W świętowaniu grupom charyzmatycznym z diecezji towarzyszył bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. w diecezjalnym sanktuarium. W wygłoszonym kazaniu zwrócił uwagę na to, że źródłem, z którego muszą czerpać wszystkie wspólnoty jest słowo Boże, Eucharystia i służba. - Jesteśmy obdarowani charyzmatami, ale nie po to, by się nimi chełpić, by ktoś nas podziwiał. Otrzymujemy charyzmaty po to, by nimi posługiwać wspólnocie Kościoła. Poszczególne wspólnoty mogą konkurować w Kościele tylko w jednym wymiarze: większej służby. Tym, co rozbija wspólnoty, jest droga własnych ambicji, pychy, przekonania, że jesteśmy najlepsi i trzeba nas podziwiać. To zgubne. Konkurować można tylko w większej służbie miłości i pokornie ją pełnić - mówił ks. Biskup.

Więcej: TUTAJ

Więcej: TUTAJ