Kalendarz

Strona głównaKalendariumWarsztaty Pisania Ikon: „Z Maryją i Jej cierpiącym Synem"

Warsztaty Pisania Ikon: „Z Maryją i Jej cierpiącym Synem"

11-18.04.2024 (czwartek-czwartek)
Dom Pielgrzyma

Prowadzący: ks. Wojciech Kolarz, Iwona Wszółkowska, Zgłoszenia: 502 211 356

Warsztaty Pisania Ikon - "Z Maryja i Jej cierpiącym Synem"

Zapraszamy na kolejne warsztaty z pisania Ikon. Tym razem będzie pisany wizerunek Maryi i Jej cierpiącego Syna - ten wizerunek bardzo wpisuje się w czasie, kiedy odbędą się warsztaty - tuż po zakończeniu Wielkiego Postu.

Ikona - Ikona jest swego rodzaju oknem do nieba ,to również jeden ze sposobów modlitwy i budowania relacji z Panem Bogiem. Ikona zmienia człowieka - tak mówią osoby, które uczestniczą w warsztatach. Ikonę się pisze, a nie maluje, ponieważ głosi ona dobrą nowinę i przedstawia, to co znajdujemy w Piśmie Świętym.
Do pisania ikon nie potrzeba zdolności plastycznych, ale potrzeba zaufania, wiary, pokory i otwartości na Ducha Świętego.
Ikony to wizerunki nie ludzką ręką uczynione.

Termin: 11 - 18.04.2024 r

Prowadzący: ks. Wojciech Kolarz - obecnie posługuje w Sanktuarium w Skrzatuszu

Iwona Wszółkowska - mieszka w Ustce, ma dwie dorosłe córki. Gdy one usamodzielniły się PAN Bóg dał jej łaskę i dar pisania ikon i Pani Iwona każdego dnia stara się nie zakopać tego talentu i rozwijać. Ukończyłam kilka kursów pisania ikon,a także pozłotniczych w Polsce jak i za granicą. Jest pierwszą Polką, która ukończyła kurs w Ortodoksyjnej Akademii na Krecie. Napisała około 250 ikon, prowadzi warsztaty indywidualne w domu, parafialne w Ustce, a także wyjazdowe między innymi w naszym domu w Skrzatuszu.

Zapisy: Iwona Wszółkowska   tel. 502 211 356

Koszt: 2.100,00 zł          (koszt obejmuje wszystkie potrzebne materiały, nocleg, wyżywienie)