Skrzatuscy parafianie w Licheniu

Strona głównaSkrzatuscy parafianie w Licheniu

Skrzatuscy parafianie w Licheniu

Pielgrzymkowa droga ze skrzatuskiego Sanktuarium do licheńskiej Bazyliki!

Dnia 10 czerwca 2018 r. prawie pięćdziesięcioosobowa grupa parafian ze Skrzatusza wyruszyła na pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Były to głównie rodziny, których dzieci w tym, bądź w ubiegłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii świętej, choć nie tylko.

"Od wczesnego rana ruszyliśmy ze Skrzatusza, by móc uczestniczyć w Bazylice licheńskiej we Mszy świętej. W programie zaplanowane było przede wszystkim nawiedzenie Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej. Bardzo ciekawe było spotkanie z przewodnikiem, oprowadzanie po Bazylice zarówno górnej jak i dolnej części, nawiedzenie kościoła św. Doroty i wielu innych ciekawych miejsc.

Zmęczeni ruszyliśmy na obiad, a po nim chwila wolnego czasu, by odpocząć. W czasie wolnym, spora część grupy, ruszyła na Golgotę, a także na wieżę widokową. Wieczorem po pięknym dniu wróciliśmy do Skrzatusza, zmęczeni, ale szczęśliwi."

To pielgrzymowanie rozpaliło w uczestnikach chęć wspólnego poznawania innych ciekawych miejsc.