Strona głównaWydarzenia Stypendyści FDNT w Skrzatuszu

Stypendyści FDNT w Skrzatuszu

Około 500 osób Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" przeżywało dzień skupienia w Skrzatuszu

Piątkowe spotkanie w Skrzatuszu młodych Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" było częścią przeżywanego, tym razem w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej, corocznego obozu. Mimo kapryśnej pogody był to dzień pełen duchowych przeżyć.

Uczestnicy zgromadzili się pod namiotem, który chronił od deszczu, a jednocześnie pozwolił w skupieniu przeżywać czas wspólnej Adoracji i Eucharystii. Całości spotkania przewodniczył Ks. Bp Edward Dajczak, który wskazywał młodym na Maryję z Wieczernika. To Ona w kopii Cudownej Piety Skrzatuskiej towarzyszyła młodym przez te kilka godzin.

- Uczniowie mają czekać na Tego, który da im moc i ich poprowadzi. Tak powinna wyglądać historia mojego życia. Kościół, spoglądając na Maryję, uczy się czym powinien być. To Ona gromadzi poranionych i zagubionych uczniów i razem z nimi czeka, aż spełni się obietnica Jezusa: "Czekajcie na Ducha!" - mówił Ks. Biskup.

Dla wielu uczestników tego dnia ważnym była chwila, kiedy Pan Jezus w monstrancji, ukryty w Najświętszym Sakramencie przechodził między nimi. Był blisko!

Spotkania młodych podczas wakacyjnych obozów to nie tylko czas odpoczynku, ale również jest to czas formacji prowadzonej przez fundację.