Strona głównaKalendariumRekolekcje "Z Maryją cicho, boso w dziękczynieniu"

Rekolekcje "Z Maryją cicho, boso w dziękczynieniu"

08-10.12.2023 (piątek-niedziela)
Dom Pielgrzyma

Prowadzący: ks. Robert Kaszak, Siostry Uczennice Krzyża Zgłoszenia: s. Klara tel. 698 446 375, domskrzatusz@gmail.com

Na rekolekcje "Z Maryją cicho, boso" do Skrzatusza Siostry Uczennice Krzyża zapraszają wszystkich, którzy chcą zaprzyjaźnić się z Maryją. ta forma rekolekcji trwa u nas już od 2016 r.

Są to rekolekcje w ciszy, która towarzyszy nam każdego dnia trwania tych rekolekcji. Rekolekcje te wpisały się już na stałe w roczny program naszego domu. Ciszy potrzebujemy, aby się zatrzymać i zasłuchać w Słowo Boże, aby spróbować usłyszeć co Pan Bóg chce nam powiedzieć. Cisza nie jest łatwa, ale warto spróbować ją doświadczyć. Pomagać nam w tym będą i prowadzić nas podczas tej drogi zaproszeni kapłani i Siostry.

Słowem, które najpełniej wyraża sekret Maryi jest słowo "obecność". U nas w Skrzatuszu Jej obecność jest darem wyczuwalnym dla wszystkich, którzy tutaj przybywają. Więc jeżeli potrzebujesz Bożej i Matczynej obecności, jeżeli potrzebujesz się zatrzymać, nauczyć przebywać w ciszy, odpocząć - to jest to miejsce i czas dla Ciebie.

Temat rekolekcji: "Z Maryją cicho, boso - w dziękczynieniu".

Prowadzący: ks. Robert Kaszak - kapłan, który od lat prowadzi rekolekcje w ciszy w naszym domu,  wicekanclerz Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej

Siostry Uczennice Krzyża

Zgłoszenia: Formularz zgłoszeniowy

s. Klara              tel. 698 446 375           @  domskrzatusz@gmail.com

Informacje organizacyjne:

* Czas ciszy rozpoczyna się w piątek po pierwszym wspólnym spotkaniu. Na czas trwania rekolekcji zapraszamy do wyłączenia telefonów. Nie prowadzimy rozmów w pokojach. W ciszy spożywamy wspólne posiłki.

* Zapewniamy opiekę prowadzenia duchowego przez kapłana oraz Siostry na czas trwania rekolekcji.

* Zapewniamy ręczniki w pokojach.

* Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte.

PLAN REKOLEKCJI

Piątek 8.12 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi

19.00 - Kolacja

20.00 - Eucharystia