Strona głównaParafia Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu
 - 17.03.2024 –

1. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

- we wtorek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

1. Od dzisiejszej V Niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego.
    Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.
    Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.
  2. W najbliższy piątek, 22 marca,  zapraszamy wszystkich mężczyzn na kolejne spotkanie z cyklu „8 kroków do podjęcia decyzji”. Spotkanie to rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00, a następnie przeniesie się do herbaciarni.
  3. Okres Wielkiego Postu to czas zatrzymania się i rozważania Męki naszego Pana, pomóc nam w tym mają nabożeństwa charakterystyczne dla tego okresu, czyli Droga Krzyżowa w każdy piątek
    o godz. 20.00 połączona z Wieczorem w domu Matki oraz o godz. 17.00 przeznaczona dla dzieci. A w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy o godz. 12.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.
  4. Od Środy Popielcowej w Kościele rozpoczął się  okres obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej, który potrwa do dnia Pięćdziesiątnicy – Zesłania Ducha Świętego. Potraktujmy bardzo poważnie
    to wymaganie prawa kościelnego.
  5. Codziennie zapraszamy również na Adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji, znajdującej się w Domu Pielgrzyma. Rozpoczyna się ona o 12:30, a kończy o godz. 21:30.
  6. „Chrystus nasza Pascha” to tytuł Rekolekcji wprowadzających w głębsze rozumienie czym jest Wielki Tydzień i Triduum Paschalne, na które zapraszamy w dniach 23-25 marzec. Poprowadzi je o. Wojciech Surówka, dominikanin, duszpasterz akademicki z Poznania. Zgłoszenia na te Rekolekcje poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie lub kontakt z s. Klarą.
  7. „Z Maryją i Jej cierpiącym Synem” – to tytuł kolejnych rekolekcji i warsztatów pisania ikon, które w naszym Sanktuarium odbędą się w dniach 11-18 kwietnia. Zapewniamy zakwaterowanie, zagruntowaną deskę z korą, wszystkie potrzebne materiały do napisania ikony i fachową pomoc ikonopisarki p. Iwony Wszółkowskiej z Ustki. Zapisy przyjmuje p. Iwona. Wszelkie informacje na plakacie przed kościołem.
  8. Jeśli jesteś osobą zagonioną, masz dużo napięć i stresu, zapraszamy na Rekolekcje pt. „Kiedy stres bierze górę. Konstruktywne sposoby radzenia sobie ze stresem”, które odbędą się w naszym Sanktuarium w dniach 19-21 kwietnia. Poprowadzi je ks. Artur Radacki, psycholog, teolog duchowości i rekolekcjonista. Zapisy na te rekolekcje poprzez formularz zgłoszeniowy lub kontakt z s. Klarą.
  9. Wszystkich Seniorów zapraszamy na kolejne Rekolekcje 60+ będące okazją do pogłębienia wiary, czerpania z doświadczenia życia innych i tworzenia pięknych znajomości i wspólnoty. Zapewniamy czas modlitwy i odpoczynku oraz zabawy. Rekolekcje te odbędą się w dniach 23-25 kwietnia. Poprowadzi je ks. Janusz Szczepaniak – ojciec duchowny Seminarium, spowiednik, proboszcz parafii w Stargardzie. Zapisy na nie przyjmuje s. Gracjana.
  10. Wraz z parafią św. Antoniego w Człopie w dniach 2-16 sierpnia 2024 pragniemy zorganizować Pielgrzymkę Autokarową w  Fatimy. W programie pielgrzymki min.: Nevers – klasztor, gdzie spoczywa nietknięte ciało św. Bernadetty Soubirous, Lourdes, Santiago de Compostella, Fatima, Lizbona, Madryt, Barcelona, Sanktuarium w Monserrat, dzień wypoczynku nad hiszpańskim morzem,  La Salette. Koszt Pielgrzymki to 2720 zł i 750 euro. Zapisy na tę Pielgrzymkę przyjmuje ks. Wojciech.
  11. Zapraszamy również do skorzystania z oferty naszej Herbaciarni i sklepiku.
  12. Od dziś w zakrystii można nabyć Paschaliki Wielkanocne. Świece, te mogą posłużyć nam do wyznania wiary w Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę i być znakiem wiary na naszych stolach podczas Świąt Wielkiej Nocy. Jednocześnie tym zakupem wspieramy akcję charytatywną Caritas. Cena Paschalika to 10 złotych.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Nowy numer „Gościa Niedzielnego”
    można nabyć przy wejściu do kościoła.

18.03 – 24.03.2024

Poniedziałek – 18.03.2024

12.00 – 1) + Danuta /greg. 18/

2) W intencji Panu Bogu wiadomej