Strona głównaParafia Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu
 - 18.02.2024 –

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w czwartek – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

1. Jeszcze dziś wraz z całym Kościołem trwamy w modlitwie włączając się w ten sposób  kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post jest naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę
    do zaczynania od nowa”.
  2. W najbliższy piątek, 24 lutego, zapraszamy wszystkich mężczyzn na kolejne spotkanie z cyklu „8 kroków do podjęcia decyzji”. Spotkanie to rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00, a następnie przeniesie się
    do herbaciarni.
  3. W najbliższą sobotę, 25 lutego,  w naszej Parafii gościć będziemy ks. Antoniego Zielińskiego.
    Spotkanie to rozpocznie się Różańcem o godz. 17.30, następnie Msza Św. o godz. 18.00, a po niej Nabożeństwo
    o uzdrowienie.
  4. Okres Wielkiego Postu to czas zatrzymania się i rozważania Męki naszego Pana, pomóc nam w tym mają nabożeństwa charakterystyczne dla tego okresu, czyli Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 20.00 połączona z Wieczorem w domu Matki oraz o godz. 17.00 przeznaczona dla dzieci. A w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy o godz. 12.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.
  5. Przypominamy, że od Środy Popielcowej w Kościele rozpoczął się  okres obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej, który potrwa do dnia Pięćdziesiątnicy – Zesłania Ducha Świętego. Potraktujmy bardzo poważnie to wymaganie prawa kościelnego.
  6. Czas Wielkiego Postu jest również czasem wytężonej pracy nad sobą, chcących podjąć ten trud serdecznie zapraszamy do przeżycia Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii, które rozpoczną się od przyszłej niedzieli i potrwają do środy włącznie. W tym roku poprowadzi je dla nas ks. Tomasz Wołoszynowski, kapłan naszej diecezji, wikariusz parafii katedralnej.
  7. Codziennie zapraszamy również na Adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji, znajdującej
    się w Domu Pielgrzyma. Rozpoczyna się ona o 12:30, a kończy o godz. 21:30.
  8. Młodzież serdecznie zapraszamy na kolejne Rekolekcje pt. „Młodzieżowe zatrzymanie się nad Słowem”, którego tematem będzie kolejny owoc Ducha Św. jakim jest RADOŚĆ. Rekolekcje te odbędą się w dniach
    23-25 lutego, poprowadzi je ks. Gracjan Ostrowski. Zgłoszenia na nie poprzez formularz zgłoszeniowy
    lub kontakt z s. Damianą.
  9. Wszystkich „odważnych” mężczyzn zapraszamy do wzięcia udziału w jednodniowej pieszo-autokarowej pielgrzymce pokutnej na Świętą Górę Polanowską, która odbędzie się w dniu 2 marca. W jej programie:
    12-kilometrowa Droga Krzyżowa, Msza Święta na Górze Polanowskiej, a po niej braterski posiłek. Wyjazd
    w godzinach porannych, powrót ok. godz. 18.00. Zapisy na nią przyjmuje ks. Paweł.
  10. Chcących zasłuchać się w Słowo Boże w ciszy i milczeniu serdecznie zapraszamy na kolejne Rekolekcje Lectio Divina z Nikodemem pt. „ Nigdy nie jest za późno na spotkanie z Bogiem”, które odbędą
    się w naszym Sanktuarium w dniach 8-10 marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Wons, salwatorianin.
    Zapisy na Rekolekcje przyjmuje s. Gracjana.
  11. „Chrystus nasza Pascha” to tytuł Rekolekcji wprowadzających w głębsze rozumienie czym jest Wielki Tydzień i Triduum Paschalne, na które zapraszamy w dniach 23-25 marzec. Poprowadzi je o. Wojciech Surówka, dominikanin, duszpasterz akademicki z Poznania. Zgłoszenia na te Rekolekcje poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie lub kontakt z s. Klarą.
  12. Zapraszamy również do skorzystania z oferty naszej Herbaciarni i sklepiku.
  13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Nowy numer „Gościa Niedzielnego”
    można nabyć przy wejściu do kościoła.

19.02 – 25.02.2024

Poniedziałek – 19.02.2024

12.00 – + Rozalia / greg. 20/

Wtorek – 20.02.2024