Strona głównaParafia Ogłoszenia duszpasterskie

15.07 – 21.07.2024

Poniedziałek – 15.07.2024

12.00 – 1) + Jan /greg. 27/

2) O Boże błog., łaskę zdrowia i opiekę MB dla rodzin Koperkiewiczów i Matuszewskich oraz uzdrowienie dla Babci i Izy

18.00 – O Boże błog., dary Ducha Św. i opiekę MB dla Angeliki i Macieja z ok. 1 rocz. ślubu

Wtorek – 16.07.2024

12.00 –  1) + Jan /greg. 28/

2) Dziękczynna z prośbą o Boże błog., potrzebne łaski i opiekę MB dla Jadwigi i Zenona z ok 54 rocz. ślubu oraz ich wnuka Jakuba

18.00 – + Wojciech Wieczorek

Środa – 17.07.2024

12.00 – 1) + Jan /greg. 29/

2) O łaskę zdrowia i opiekę MB dla Danuty, Małgorzaty i Zbigniewa

18.00 – 1) + Józef Smoleń

2) O powrót o domu dla Antoniego

Czwartek – 18.07.2024

12.00 – 1) + Jan / greg. 30/

2) ++ Władysław, Florian Breitenbach oraz ++ Eugenia, Mikołaj Paliniewicz

18.00 – 1) ++ z rodziny Szypszak

2) Dziękczynna z prośbą o Boże błog., potrzebne łaski i opiekę MB dla Małgorzaty z okazji urodzin oraz całej Rodziny

Piątek – 19.07.2024

12.00 – 1) O Boże błog., potrzebne łaski i opiekę MB dla Huberta i całej Rodziny

2) O łaskę uzdrowienia dla Piotra

18.00 – 1) Dziękczynna za dar Sakramentu Małżeństwa z prośbą o Boże błog., potrzebne łaski i opiekę MB dla Sylwii i Pawła

2) O pojednanie i pokój w Rodzinie

Sobota – 20.07.2024

12.00 – 1) Dziękczynna za opiekę w chorobie z prośbą o dar zdrowia dla Marioli

2) O Boże błog., łaskę zdrowia i opiekę MB dla Czesławy(k)

18.00 – ++ Helena, Mieczysław, Maria, Stanisław Ptak oraz ++ Józefa(k), Franciszek, Jarosław, Leszek Majtka

XVI Niedziela Zwykła  – 21.07.2024

8.00 – Dziękczynna z prośbą o Boże błog., potrzebne łaski i opiekę MB dla Magdaleny z ok. Imienin

12.00 – ++ Artur, Konrad, Marian, Julia i Stanisław Podpłońscy oraz ++ Leokadia i Józef Staśkiewcz

17.00 – O Boże błog., łaskę zdrowia i opiekę MB dla rodzin Łyszczarz, Samborskich, Filickich i Musiałów

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą
 - 15.07.2024 –

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła

- we wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel

1. Pamiętajmy, że czas wakacji to nie moment odpoczynku od Pana Boga, ale podczas naszego czasu wypoczynku nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach naszych wędrówek
    nie zabraknie czasu poświęconego modlitwie i spotkaniu z Jezusem.
  2. 16 lipca, we wtorek obchodzić będziemy w Kościele wspomnienie NMP z Góry Karmel – zwane potocznie wspomnieniem MB Szkaplerznej. Wiąże się ono z objawieniami, jakie otrzymał generał zakonu karmelitańskiego Szymon Stock w 1251 roku. Matka Najświętsza miała mu wręczyć szkaplerz, dając jednocześnie obietnicę, że wszyscy, którzy będą go nosić, unikną kary potępienia.
    W tym dniu również w naszej Parafii podczas każdej Mszy Św. będzie można przyjąć Szkaplerz,
    który zostanie poświęcony i nałożony. Możliwość zaopatrzenia się w Szkaplerz przez osoby chętne jest w naszym sklepiku przy herbaciarni.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Adoracji w Domu Pielgrzyma. Rozpoczyna się ona od godz. 12.30, a kończy o 21.30.
  4. Wszystkich chcących zaprzyjaźnić się z Maryją oraz doświadczyć ciszy zapraszamy na kolejny cykl Rekolekcji „Z Maryją cicho, boso – trwając przy Słowie Życia”, które w naszym Sanktuarium odbędą się w dniach 14-18 sierpnia. Poprowadzi je ks. Wojciech Parfianowicz wraz z Siostrami Uczennicami Krzyża. Zapisy na te Rekolekcje poprzez formularz zgłoszeniowy oraz kontakt z s. Klarą.
  5. Wszystkich Seniorów zapraszamy na kolejne Rekolekcje 60+, które w naszym Sanktuarium odbędą się w dniach 23-27 sierpnia. Jest to czas modlitwy i medytacji, ale też odpoczynku i budowania relacji. Poprowadzi je ks. Łukasz Urbaniak oraz S. Gracjana. Zapisy na te Rekolekcje poprzez formularz zgłoszeniowy lub kontakt z s. Gracjaną.
  6. „W bliskości Archaniołów” – to  tytuł kolejnych Warsztatów Pisania Ikon, które w naszym Sanktuarium odbędą się w dniach 23-27 sierpnia. Poprowadzą je ks. Wojciech Kolarz i p. Iwona Wszółkowska, ikonopisarka z Ustki. Zapewniamy opiekę duchową i merytoryczną przy pisaniu ikony, wszystkie materiały potrzebne do jej napisania oraz zakwaterowanie i wyżywienie. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem. Zapisy na warsztaty przyjmuje p. Iwona.
  7. Zapraszamy również do skorzystania z oferty naszej Herbaciarni i Sklepiku oraz Lodziarni.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Nowy numer „Gościa Niedzielnego”
    można nabyć przy wejściu do kościoła.