Strona głównaParafia Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterski na II Niedzielę Adwentu
 - 04.12.2022 –

1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

- w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła

- w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele obchodzona jest jako Dzień wsparcia Kościoła na Wschodzie
    i Dzień Bezrobotnych. Nie zapominajmy o naszych braciach i siostrach wierzących, a żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ogromnego duchowego spustoszenia. Otoczmy ich
    i wszystkich szukających pracy naszą modlitwą i ofiarą, która będzie realnym wsparciem odradzających się wspólnot. Zbiórka do puszek na ten cel, przed naszym kościołem.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa adwentowe: Roraty we wtorki o godz. 18.00 i czwartki
    na godz. 6.00. W czwartek po porannych Roratach zapraszamy wszystkie dzieci na ciepłe śniadanko: kakao i słodką bułeczkę, a po niej odprowadzimy dzieci do szkoły.
  3. Trwamy w modlitwie, włączając się w ten sposób w Uroczystą peregrynacje kopii figury MB Skrzatuskiej Pani po naszej Diecezji. Stanowi ona  początek przygotowań do uroczystości 450-lecia obecności Matki Bożej w Skrzatuszu. Jest to swoisty rodzaj „Rekolekcji Diecezjalnych” podczas których Maryja zawita do każdego kościoła naszej Diecezji. Obecnie jest w dekanacie Ustka. Prośmy o błogosławione owoce spotkania z Matką w życiu każdego napotkanego człowieka.
  4. Dzieci z  grupy muzycznej serdecznie zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek
    o godz. 15.00, a grupy biblijno-artystycznej o godz. 16.00.
  5. Wszystkich młodych serdecznie zapraszamy do udziału we Wspólnocie Młodzieży, uważnie słuchającej Słowa Bożego. Spotkania tej wspólnoty w każdy piątek o godz. 19.00 w Domu Pielgrzyma.
  6. W każdy piątek o godz. 20.30 zapraszamy na Wieczór w Domu Matki, czas modlitwy, zawierzenia siebie i swoich spraw oraz rozważania swojego życia z Maryją.
  7. Codziennie zapraszamy również na Adorację Najświętszego Sakramentu
    w Kaplicy Adoracji, znajdującej się w Domu Pielgrzyma. Rozpoczyna się ona
    o 12:30, a kończy o godz. 21:30. Tych, którzy pragną włączyć się w Adorację serdecznie zapraszamy do zaznaczenia swojej obecności w grafiku, dostępnym na stoliku przed Kaplicą lub przez stronę internetową, pod adresem: adoracja.skrzatusz-sanktuarium.pl
  8. Kolejne rekolekcje z cyklu „Z Maryją cicho, boso, ucząc się od Niej wiary” odbędą się
    w naszym Sanktuarium w dniach 9-11 grudnia. Poprowadzi je ks. Piotr Skiba, ojciec duchowny naszego Seminarium, a zgłoszenia na nie przyjmuje s. Goretii.
  9. Młodzież serdecznie zapraszamy na kolejne Zatrzymanie nad Słowem, trwające od 16 do 18 grudnia. Poprowadzi je ks. Gracjan Ostrowski, a wszelkich informacji udziela i zapisy przyjmuje s. Wiktoria.
  10. Zachęcamy również do wzięcia udziału w Rekolekcjach Biblijnych pt. „Spotkanie Jezusa z Samarytankom. Spotkanie pragnienia”, które odbędą się w dniach 29.12-01.01. Poprowadzi je s. Justyna Pudełko, paulistka, doktor teologii biblijnej, należąca do Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Będą to rekolekcje w ciszy. Zgłoszenia na nie przyjmuje s. Goretti.
  11. Zapraszamy również do skorzystania z oferty naszej Herbaciarni i sklepiku
  12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Nowy numer „Gościa Niedzielnego”
    można nabyć przy wejściu do kościoła. Od tej niedzieli można również  zaopatrzyć się w zakrystii naszego kościoła w opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom w cenie mała świeca 8 zł, a duża – 20 zł.

05.12 – 11.12.2022

Poniedziałek  – 05.12.2022

12.00 – 1) + Tadeusz /greg. 14/

2) + Weronika w 6 r. śm.