Strona głównaParafia Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą
 - 09.06.2024 –

1. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

- w czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i Doktora Kościoła

- w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, szczególnie poświęcone czci Najświętszego Serca PJ. Nabożeństwa te odprawiamy zawsze po Mszy Św. wieczornej.
  2. W najbliższy wtorek, 11 czerwca w naszym Sanktuarium gościć będziemy Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych, której gościem specjalnym będzie Magdalena Andruszkiewicz – wicemistrzyni świata i złota medalistka międzynarodowych zawodów frame running. Początek spotkania od godz. 9.00 w jego programie Konferencja gościa specjalnego, koncert, Eucharystia, spotkanie przy wspólnym stole. Serdecznie zapraszamy.
  3. W sobotę, 15 czerwca nasze Sanktuarium nawiedzą dzieci naszej Diecezji w ramach X Diecezjalnego Dnia Dziecka, który będzie nosił tytuł „Maryja – najpiękniejsza z kobiet”. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 10.00 i będzie animowane przez Wspólnotę i Zespół „Mocni w Duchu” z Łodzi. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w tym wydarzeniu.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Adoracji w Domu Pielgrzyma. Rozpoczyna się ona od godz. 12.30, a kończy o 21.30.
  5. „Jezus i uzdrowienie duchowe” to tytuł Rekolekcji Biblijnych, które odbędą się w naszym Sanktuarium w dniach 14-16 czerwca. Poprowadzi je s. Judyta Pudełko, doktor nauk biblijnych, wykładowczyni Pisma Świętego, członkini Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Zapisy na te Rekolekcje poprzez formularz zgłoszeniowy lub kontakt z s. Gracjaną.
  6. Jak szczerze, tak od serca porozmawiać ze swoimi rodzicami? Jak dogadywać się z samym sobą?
    Jak uważnie słuchać innych? – na te i inne pytania odpowiedź pomoże znaleźć Młodzieżowe Zatrzymanie się nad Słowem pt. „Rozmowy z serca”, które odbędzie się w naszym Sanktuarium w dniach
    30.06-04.07.Poprowadzi je ks. Mateusz Chmielewski wraz z Siostrami Uczennicami Krzyża. Zapraszamy Młodzież. Zapisy na te Rekolekcje poprzez formularz zgłoszeniowy lub poprzez kontakt z s. Damianą.
  7. Zapraszamy również do skorzystania z oferty naszej Herbaciarni i Sklepiku oraz Lodziarni.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Nowy numer „Gościa Niedzielnego”
    można nabyć przy wejściu do kościoła.

10.06 – 16.06.2024

Poniedziałek – 10.06.2024

12.00 – 1) + Alfred /greg. 22/

2) O Boże błog., potrzebne łaski i opiekę MB dla Arkadiusza z ok. 35 urodzin

18.00 – 1) + Krzysztof

2) + Aleksandra Goździewicz-Angryk

Wtorek – 11.06.2024

12.00 –  Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych

18.00 – 1) O Boże błog., potrzebne łaski i opiekę MB dla dzieci Zosi, Vesny i Kunchok oraz dar życia wiecznego dla + Jeremi

2) + Zdzisław Szymański /int. od Chrześnicy Moniki z Rodziną/

3) + Alfred /greg. 23/

Środa – 12.06.2024

12.00 – 1) + Alfred /greg. 24/

2) Dziękczynna za szczególną pomoc i Bożą opiekę, której doświadczyły Siostry Uczennice Krzyża, z prośbą o potrzebne łaski i opiekę MB dla Dobroczyńców Wspólnoty

18.00 – 1) Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog. i opiekę MB dla Henryka(m) Pela z ok. 66 urodzin

2) O Boże błog., łaskę nawrócenia dla córki i męża, dary Ducha Św. i opiekę MB dla Rodziny

Czwartek – 13.06.2024

12.00 – 1) + Alfred / greg. 25/

2) O łaskę wiary i nawrócenie dla Karoliny i Dawida

18.00 – 1) Dziękczynna z prośbą o Boże błog., łaskę zdrowia i opiekę MB dla Daniela i Damiana z ok.
22 urodzin

2) ++ Antonina, Sergiusz

Piątek – 14.06.2024

12.00 – 1) + Alfred /greg. 26/

2) + Iwona

18.00 – 1) Dziękczynna z prośbą o Boże błog., łaskę zdrowia i opiekę MB dla Adama Boronia z ok. 60 urodzin

2) + Grzegorz Szalski / int. od Żony i Dzieci z Rodzinami/

Sobota – 15.06.2024

12.00 – + Alfred / greg. 27/

16.30 – ślubna – Emilia Nuszczyńska/Piotr Laudy

18.00 – 1) + Joanna Konstowicz w 1 r. śm. oraz + Eugenia Skwara w 2 r. śm

2) + Ali Stelle

XI Niedziela Zwykła  – 16.06.2024

8.00 – 1) + Alfred /greg. 28/

2) + Zdzisław Szymański /int. od brata Henryka z Rodziną/

12.00 – O łaskę zdrowia, potrzebne łaski w życiu oraz opiekę MB dla Edyty i Tadeusza Zdrenka

17.00 – 1) Dziękczynna z prośbą o rozwój wiary, Boże błog., potrzebne łaski i opiekę MB dla Mai i Mikołaja z
ok. urodzin i rocznicę Chrztu Św.

2) ++ Ryszard Ozga, Antoni Kordek oraz ++ z rodzin Ozgów i Słowików