Strona głównaKalendariumRekolekcje „Z Maryją cicho, boso umocnieni wiarą”

Rekolekcje „Z Maryją cicho, boso umocnieni wiarą”

09-11.02.2024 (piątek-niedziela)
Dom Pielgrzyma

Prowadzący: ks. Paweł Haraburda, Siostry Uczennice Krzyża

9 - 11.02.2024 r. Rekolekcje "Z Maryją cicho, boso umocnieni wiarą"

" Gdy mówimy o wierze to często możemy ją porównać do drogi. Znamy cel drogi człowieka wierzącego - mamy dojść do domu Ojca, w którym jest wiele mieszkań. Każdy z nas jak istniejemy ma inną ścieżkę, bo przecież każdy z nas jest absolutnie oryginalny. Historie Świętych, doświadczenie Kościoła i Biblia ukazują nam jednak pewne etapy tej drogi wspólne dla wszystkich. Poznanie ich może być dla nas pomocą w rozwoju duchowym - o tym będą nasze rekolekcje w ciszy."

Formularz zgłoszeniowy

Na rekolekcje "Z Maryją cicho, boso" do Skrzatusza Siostry Uczennice Krzyża zapraszają wszystkich, którzy chcą zaprzyjaźnić się z Maryją. ta forma rekolekcji trwa u nas już od 2016 r.

Są to rekolekcje w ciszy, która towarzyszy nam każdego dnia trwania tych rekolekcji. Rekolekcje te wpisały się już na stałe w roczny program naszego domu. Ciszy potrzebujemy, aby się zatrzymać i zasłuchać w Słowo Boże, aby spróbować usłyszeć co Pan Bóg chce nam powiedzieć. Cisza nie jest łatwa, ale warto spróbować ją doświadczyć. Pomagać nam w tym będą i prowadzić nas podczas tej drogi zaproszeni kapłani i Siostry.

Zapraszamy na rekolekcje w ciszy tych, którzy chcą się wsłuchać w Słowo Boże przy Sercu Maryi, pierwszej błogosławionej, która uwierzyła.

Słowem, które najpełniej wyraża sekret Maryi jest słowo "obecność". U nas w Skrzatuszu Jej obecność jest darem wyczuwalnym dla wszystkich, którzy tutaj przybywają. Więc jeżeli potrzebujesz Bożej i Matczynej obecności, jeżeli potrzebujesz się zatrzymać, nauczyć przebywać w ciszy, odpocząć - to jest to miejsce i czas dla Ciebie.

Temat rekolekcji: "Z Maryją cicho, boso - umocnienie wiarą".

Prowadzący: ks. Paweł Haraburda -wikariusz parafii w Skrzatuszu, dyrektor Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu

Siostry Uczennice Krzyża

Zgłoszenia: Formularz zgłoszeniowy

s. Klara              tel. 698 446 375           @  domskrzatusz@gmail.com

Informacje organizacyjne:

* Czas ciszy rozpoczyna się w piątek po pierwszym wspólnym spotkaniu. Na czas trwania rekolekcji zapraszamy do wyłączenia telefonów. Nie prowadzimy rozmów w pokojach. W ciszy spożywamy wspólne posiłki.

* Zapewniamy opiekę prowadzenia duchowego przez kapłana oraz Siostry na czas trwania rekolekcji.

* Zapewniamy ręczniki w pokojach.

* Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte.

Plan rekolekcji:

Piątek, 9 lutego
17.00 początek rejestracji
19.00 Kolacja
19.45 Spotkanie wprowadzające – Wieczernik
20.30 Wieczór w domu Matki – sanktuarium

Sobota, 10 lutego
7.00 Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem ze Słowem Bożym Mt 19,16-30
                                                                możliwość spowiedzi świętej - SANKTUARIUM
8.00 Śniadanie
9.30 Konferencja I: Etap harmonii – kaplica Domu Pielgrzyma
Czas na osobistą modlitwę