Strona głównaKalendariumRekolekcje „Młodzieżowe Zatrzymanie nad Słowem”

Rekolekcje „Młodzieżowe Zatrzymanie nad Słowem”

23-25.02.2024 (piątek-niedziela)
Dom Pielgrzyma

Prowadzący: ks. Gracjan Ostrowski, Siostry Uczennice Krzyża Zgłoszenia: Formularz zgłoszeniowy s. Damiana tel. 784 683 971, domskrzatusz@gmail.com

Rekolekcje "Młodzieżowe zatrzymanie nad Słowem"

"Radujcie się zawsze w Panu. Jeszcze raz powtarzam: radujcie się"

(Flp 4, 4)

Tym razem będziemy rozpoznawali kolejny Ducha Świętego RADOŚĆ, który możemy otrzymać od Niego w naszym codziennym życiu.

Papież Franciszek powiedział, że radość „wypełnia nas od wewnątrz. To jakby namaszczenie Duchem Świętym. Tę radość znajdujemy w pewności, że Jezus jest z nami i z Ojcem” (homilia, 10 maja 2013 r.). Święty Augustyn natomiast wyjaśnia: „A zatem, bracia, «radujcie się w Panu», a nie ze świata, to jest, radujcie się z prawdy, a nie z przewrotności, z nadziei nieśmiertelności, a nie z przemijalnej chwały” (Kazanie 171)

Temat: radość (gr. chara) - Źródłem prawdziwej radości jest  Jezus, który przychodzi do nas w sakramentach i w modlitwie. Prawdziwa radość wypływa również z czynionego dobra. Pogodna radość serca, będąca darem i łaską Bożą nie oznacza braku cierpień i doświadczeń. Jest to radość nawet pośród trudności i zmagań.

Termin: 23 - 25.02.2024 r.

Prowadzący: ks. Gracjan Ostrowski -  wikariusz w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie, który wielokrotnie prowadził rekolekcje w naszym Domu Pielgrzyma dla różnych grup.

Siostry Uczennice Krzyża

Zgłoszenia:  Formularz zgłoszeniowy