Strona głównaWydarzenia Księża i ministranci na rowerach

Księża i ministranci na rowerach

Ponad 70 zawodników wzięło udział w wyścigach kolarskich w Skrzatuszu

Pierwszego czerwca odbyły się I Mistrzostwa Księży i Ministrantów Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w Kolarstwie Szosowym.Zawody rozpoczęły się wspólną modlitwą przed Sanktuarium. Ks. Marcin Wolanin pobłogosławił  uczestników i ich rowery, po czym rozpoczęła się rywalizacja.  Na zakończenie zawodów, po ogłoszeniu wyników i dekoracji zwycięzców zawodnicy wzięli udział w Mszy Świętej, której przewodniczył  Ks. Bp Krzysztof Zadarko.

Organizatorem tego wydarzenia i dyrektorem wyścigu jest ks. Mariusz Ambroziewicz. Można zapytać: Po co takie spotkanie? Aby zadbać nie tylko o zdrowego ducha, ale i o zdrowe ciało. Ci, którzy na co dzień spotykają się przy ołtarzu (ministranci, lektorzy, księża) w Skrzatuszu - duchowym centrum diecezji - spotkali się na sportowo.

Zawodnicy wystąpili w kilku kategoriach wiekowych: ministranci młodsi (2008), ministranci starsi (2007-2005), lektorzy młodsi (2004-2002), lektorzy starsi (2001-1998), lektorzy seniorzy (od rocznika 1997), księża.

Najmłodsi mieli do pokonania trasę o długości 1,8 km, trochę starsi - 3,6 km, natomiast zawodnicy trzech najstarszych kategorii ścigali się na dystansie 38 km.

A oto wyniki:

Ministranci młodsi: