Strona głównaWydarzenia Wakacyjne rekolekcje dla młodzieży

Wakacyjne rekolekcje dla młodzieży

Wakacyjny restart :)

Rekolekcje wakacyjne w Skrzatuszu odbywają się co roku. Podobne, ale krótsze spotkania mają miejsce w cyklu miesięcznym. Z oferty sanktuarium korzysta młodzież w wieku szkoły średniej oraz studenci.

Oprócz warstwy duchowej, z którą odpowiada ksiądz oraz siostry, skrzatuskie rekolekcje oferują młodzieży także konsultacje psychologiczne.

- Widzimy taką potrzebę, szczególnie po pandemii - przyznaje s. Wiktoria Kucharska.

- Co roku psycholog przyjeżdża na dwa lub trzy dni. Prowadzi konferencje, warsztaty i służy indywidualnymi rozmowami. W tym roku pani psycholog poruszała tematy związane ze stresem, poczuciem własnej wartości, a także z bardzo trudną kwestią, jaką jest samobójstwo czy samookaleczenie. Młodzież bardzo słucha i odważnie się dzieli przemyśleniami - zauważa siostra.

Rekolekcje dają też szansę na bezpośredni kontakt z księdzem, rozmowy, spokojną spowiedź. Są też okazją do integracji między samymi młodymi. Program jest bowiem tak ułożony, aby nie brakowało czasu na rekreację czy osobistą modlitwę.

Tegoroczne rekolekcje prowadzili: siostry uczennice krzyża Wiktora, Lidia i Jana, ks. Gracjan Ostrowski, a także psycholog Krystyna Dziedzic.

// tekst z gościa niedzielnego